Передзвонимо вам
за 30 секунд! *

Зекономте свій час і гроші. Наші візові експерти вже знають відповіді на ваші запитання:

 • нюанси оформлення візи;
 • перелік необхідних документів;
 • найбільш часті причини відмов.
*Зв'яжемось з Вами
в робочий час,
пн-пт з 10:00 до 18:00

Як користуватися медичною страховкою закордоном?

Як правильно вибрати страховий поліс

Отже, ви плануєте поїздку за кордон, і вам необхідно оформити медстраховку. На який обсяг медпослуг ви можете розраховувати? Якщо ви купуєте путівку через турфірму, то страховка обов'язково входить в пакет послуг. Вона становить 2-6% від загальної вартості путівки. Мінімальний перелік медичних послуг за полісом надається на загальну суму від 3 до 5 тисяч доларів. Достатнім покриттям для подорожі в Європу експерти вважають суму від 7,5 до 10 тисяч доларів. А для Канади і США розмір покриття повинен бути не нижче 30 тисяч доларів.

Рекомендуємо уважно ознайомитися з програмами страхування. Всі вони відзначені певною буквою - A, B, C або D. Кожна наступна програма включає в себе послуги попередньої, а також додаткові переваги. Фахівці радять вибирати розширену програму, наприклад, В. Вона має на увазі не тільки надання амбулаторної допомоги, а й стоматологічне лікування, а також оплату проживання в готелі, якщо з лікарні вас вже виписали, а виліт назад в Україну можливий тільки через кілька днів.

Зверніть увагу! Якщо ви плануєте пляжний відпочинок або екскурсійні поїздки, вам досить стандартного поліса. В даному випадку оплата складе близько 1-1,5 євро в день. За 2 євро в день можна включити в медичну страховку додаткові послуги. Наприклад, допомога юриста, громадянську відповідальність (якщо від ваших дій постраждало чуже майно) або супровід дітей на батьківщину (якщо батьки залишилися в лікарні в іншій країні). При покупці поліса завжди уточнюйте, яку допомогу він включає.

До речі, про додаткові послуги. У деяких випадках може знадобиться відправка туриста додому. А це дуже дороге задоволення. Тому якщо ви не впевнені, що стан вашого здоров'я, в разі непередбаченої ситуації, дозволить вам самостійно повернутися в Україну, внесіть в поліс ще один пункт - медичне транспортування. Сума в цьому пункті повинна в два рази перевищувати суму покриття всіх інших медичних витрат. Ще краще, якщо вона буде необмеженою.

В деяких обставинах страхова компанія може відмовити в оплаті лікування за кордоном. Наприклад, якщо ви підвернув ногу на гірськолижному курорті, а в полісі не вказали заняття екстремальними видами спорту. Тому не варто занадто економити. Краще - вибрати розширену програму страхування, щоб врахувати всі можливі неприємності. Але пам'ятайте: перш ніж платити за медичний поліс, перевірте, на який термін він оформляється і через яку страхову фірму. Компанія повинна бути великою і співпрацювати з серйозними партнерами закордоном, які зарекомендували себе тільки з кращого боку.

Як правильно скористатися страховкою за кордоном

Багато, отримавши поліс, відчувають себе в безпеці. Правда, далеко не кожен український турист знає, які дії робити в разі хвороби, щоб страхова компанія дійсно сплатила лікування та інші супутні витрати.

Отже, уявімо, що щось трапилося. Потрібно діяти рішуче і швидко. Завжди тримайте медичний поліс при собі: на екскурсії, пляжі, в гостях, барі, ресторані. Відразу при появі болю викликайте "швидку допомогу". Якщо ви погано відчули себе в готелі, зверніться до адміністратора або портьє. Зазвичай у великих готелях є свій лікар, який вже через кілька хвилин буде готовий оглянути хворого. Якщо ж його немає, вимагайте викликати "швидку". Допомога медичних працівників, які приїхали на виклик, може бути безоплатній або платній, в залежності від законів країни, в якій ви перебуваєте.

Наступний крок - дзвінок в асистанські компанію (фірма-посередник між турагентством, медцентром, страховою компанією, транспортними організаціями). Потрібний номер телефону вказаний в полісі. Повідомте ім'я, звідки ви дзвоните, що з вами сталося, яка допомога потрібна, терміни вашого страхування і номер телефону, за яким з вами можна зв'язатися. Асистанська компанія перевірить дію і програму страхування, організовує допомогу.

Зверніть увагу! Ми рекомендуємо зв'язатися з асистанською компанією в Україні. Таке ж установа, розташоване в країні вашого перебування, надасть допомогу в більш пізні терміни, ніж українська фірма. До того ж, там банально може не виявитися україно- або російськомовного персоналу.

Під час першого спілкування по телефону з асистанською компанією важливо відразу визначити, хто буде оплачувати медичні витрати. Є два варіанта. Перший - ви платите зі свого гаманця, а по приїзду на батьківщину страхова фірма повертає вам всі витрати. Такий варіант можливий, якщо ви перебуваєте в свідомості і у вас достатньо грошей. Але не забувайте взяти оригінал медичного рапорту з призначеними препаратами і діагнозом, рахунок-фактуру за надання медичної допомоги, все чеки за ліки і телефонні переговори з ассистансом. Тільки при наданні всіх паперів вам компенсують витрачені кошти. Другий варіант - за вас платить турагентство або страхова компанія. В даному випадку відразу повідомляйте, що у вас немає грошей на лікування.

Варто знати, що звичайна страховка не дає права лікувати за кордоном хронічні захворювання. Виняток - ситуації, при яких погане самопочуття туриста - це наслідок загострення хронічної хвороби.

Зверніть увагу! Їдучи за кордон, візьміть з собою додаткові кошти для можливої оплати дрібних медичних витрат з розрахунку 200-300 доларів на одного дорослого і 400 доларів на одну дитину.

Питання, чи купувати медстраховку для поїздки в іншу країну, навіть не повинен у вас виникати. Особливо, якщо ви їдете надовго. Також вам слід пам'ятати, що багато держав видають візу тільки при наявності оформленого поліса.

Потрібна віза?

Безкоштовно проконсультуємо з усіх візових питань!Вибрати час дзвінка

Відправивши заявку ви отримаєте безкоштовну консультацію з питань:

 • Повний перелік необхідних документів;
 • Нюанси з оформлення візи;
 • Наші вигідні пропозиції для Вас.
Термінова віза
за 1-5 днів
Біометричний
паспорт
Віза в США
на 10 років
Шенген віза в
чистий паспорт

Корисні статті:

 • Анкета для подачи на шенген визу

  В этой статье вы узнаете, что собой представляет анкета, где ее взять и как заполнить.

 • Как самостоятельно подать документы на шенген визу?

  Многих интересует вопрос, как получить шенгенскую визу самостоятельно, т.е. не прибегая к услугам туристических фирм или визовых агентств. В этой статье мы дадим исчерпывающий ответ на этот вопрос.

 • Причины отказа в выдаче шенгенской визы

  Каждого хоть раз интересовал вопрос, почему могут отказать в визе? К сожалению, не все запросы получают долгожданное «да». И что делать, кому звонить, если пришел неприятный отказ?

 • Какие документы нужны для шенгенской визы?

  Процедура получения разрешения на въезд в страны Европы начинается с подготовки документов на визу. Необходимо четко понимать, что от вашей внимательности на данном этапе во многом будет зависеть результат всей работы. Существует определенный перечень документов для оформления шенгенской визы. При рассмотрении вашей кандидатуры в консульстве визовый офицер должен быть уверен, что вы вернетесь назад, а не пополните армию нелегалов за рубежом.

 • Какие бывают виды шенгенских виз?

  Существует несколько категорий шенгенских виз. А – аэропортовая виза. Позволяет находиться в транзитной зоне, не покидая пределы аэропорта. В – транзитная виза. Разрешает проезд по территории страны с длительностью пребывания не более 5 дней. С– туристическая виза. Позволяет находиться в стране ограниченное время и совершать поездки по всей шенгенской зоне. Делится на несколько подкатегорий...