Передзвонимо
та проконсультуємо!*

Зекономте свій час і гроші. Наші візові експерти вже знають відповіді на ваші запитання:

 • нюанси оформлення візи;
 • перелік необхідних документів;
 • найбільш часті причини відмов.
*Зв'яжемось з Вами
в робочий час,
пн-пт з 10:00 до 19:00

Які документи потрібні для шенгенської візи?

Процедура отримання дозволу на в'їзд в країни Європи починається з підготовки документів на візу. Необхідно чітко розуміти, що від вашої уважності на даному етапі багато в чому буде залежати результат всієї роботи. Існує певний перелік документів для оформлення шенгенської візи. При розгляді вашої кандидатури в консульстві візовий офіцер повинен бути впевнений, що ви повернетеся назад, а не поповните армію нелегалів за кордоном. Тому всі документи діляться на особисті і гарантійні.

Як особистих документів необхідно надати:

 1. Цивільний паспорт, копії всіх його сторінок і їх переклад на англійську мову.
 2. Закордонний паспорт з терміном дії від 3 до 6 місяців після закінчення поїздки, копії всіх сторінок. Іноді консульства вимагають копії всіх сторінок старого закордонного паспорта.
 3. Фотографії в кількості від 1 до 4 шт.
 4. Анкета в двох примірниках, один з яких заповнений англійською мовою.

гарантійних документів є наступні:

 1. Довідка з місця роботи із зазначенням посади, окладу, стажу, анкетних даних підприємства (адреса, телефон, електронна пошта і т.д.). У деяких випадках потрібне підтвердження, що на час поїздки робоче місце зберігається за вами, а також копія трудової книжки.
 2. Зворотний квиток.
 3. Медична страховка.
 4. Підтвердження матеріальної забезпеченості. Це може бути довідка з банку про наявність на вашому рахунку певної суми грошей, документи, що підтверджують ваше право на володіння нерухомістю.
 5. Готельна бронь.
 6. Запрошення в разі гостьової або ділової поїздки.

Для деяких категорій громадян список документів на шенгенську візу розширено.

Для підприємців додатково буде потрібно копія документа про державну реєстрацію підприємства та довідка про доходи.

Для пенсіонерів або інвалідів обов'язковим є надання пенсійного посвідчення або посвідчення про інвалідність та довідки про пенсію за останні 6 місяців.

Студентам у Вас можуть запитати довідку з навчального закладу і дозвіл на відсутність в ньому, якщо поїздка відбувається під час навчального року. Крім того, необхідна копія студентського квитка та довідка з місця роботи одного з батьків за останні 6 місяців.

Школярам також буде потрібно довідка з місця навчання та дозвіл на відсутність на заняттях при необхідності. Крім цього, копії всіх сторінок громадянських паспортів батьків, заява про фінансування поїздки батьками або іншими особами, страховий поліс та підтвердження мети поїздки.

Якщо поїздку здійснює неповнолітня дитина , перелік документів на шенгенську візу стає ще об'ємніший. У нього входить свідоцтво про народження і його копія, цивільні паспорти батьків та їх копії, закордонний паспорт батьків, в який внесено відмітки про дитину. Крім того, буде потрібно дозвіл на виїзд і його нотаріально завірена копія від того з батьків, який не їде разом з дитиною. Якщо ж дитина виїжджає за межі України у супроводі третьої особи, необхідно письмовий дозвіл обох батьків з передачею своїх повноважень супроводжуючому особі і довідка про їх доходи. На дитину складається окрема анкета в двох примірниках з його підписом.

Як бачите, список необхідних документів для шенгенської візи досить об'ємний. Консульства деяких країн можуть його видозмінювати або доповнювати, керуючись своїми вимогами. Щоб уникнути складнощів при оформленні дозволу на в'їзд до Європи, скористайтеся послугами компанії 2eu.com.ua. Перелік документів, необхідних нам для позитивного рішення візового питання значно коротше і складається всього з трьох пунктів. Приходьте і ваша підготовка до поїздки з головоломки перетвориться в спокійне очікування результату.

Потрібна віза?

Безкоштовно проконсультуємо з усіх візових питань!Вибрати час дзвінка

Відправивши заявку ви отримаєте безкоштовну консультацію з питань:

 • Повний перелік необхідних документів;
 • Нюанси з оформлення візи;
 • Наші вигідні пропозиції для Вас.
Термінова віза
за 1-5 днів
Біометричний
паспорт
Віза в США
на 10 років
Шенген віза в
чистий паспорт

Корисні статті:

 • Анкета для подачі на шенген візу

  У цій статті ви дізнаєтеся, що собою являє анкета, де її взяти і як заповнити.

 • Як самостійно подати документи на шенген візу?

  Багатьох цікавить питання, як отримати шенгенську візу самостійно, тобто не вдаючись до послуг туристичних фірм або візових агентств. У цій статті ми дамо вичерпну відповідь на це питання.

 • Правила Шенгену

  Існує безліч правил Шенгенської зони, про які необхідно пам'ятати, щоб в подальшому успішно відвідувати країни Шенгену. З найосновнішими радимо ознайомитися в статті.

 • Які бувають види шенгенських віз?

  Існує кілька категорій шенгенських віз. А - аеропортова віза. Дозволяє перебувати в транзитній зоні, не покидаючи межі аеропорту. В - транзитна віза. Дозволяє проїзд по території країни з тривалістю перебування не більше 5 днів. С- туристична віза. Дозволяє перебувати в країні обмежений час і здійснювати поїздки по всій шенгенській зоні. Ділиться на кілька підкатегорій ...

 • Причини відмови у видачі шенгенської візи

  Кожного хоч раз цікавило питання, чому можуть відмовити у візі? На жаль, не всі запити отримують довгоочікуване «так». І що робити, кому дзвонити, якщо прийшов неприємний відмову?