Передзвонимо
та проконсультуємо!*

Зекономте свій час і гроші. Наші візові експерти вже знають відповіді на ваші запитання:

  • нюанси оформлення візи;
  • перелік необхідних документів;
  • найбільш часті причини відмов.
*Зв'яжемось з Вами
в робочий час,
пн-пт з 10:00 до 19:00

В ЄС вводять нові правила видачі віз для українців

З 23 червня в шести країнах Східного партнерства (Азербайджан, Вірменія, Білорусь, Грузія, Молдова, Україна) почне діяти візова інформаційна система (ВІС) країн Шенгенської угоди.

Відповідно до неї, при подачі документів на отримання шенгенської візи заявники повинні будуть здати відбитки пальців і цифрову фотографію, передає Polskie radio.

ВІС - це централізована база даних, яка підтримує обмін інформацією про короткострокові візи в країнах Шенгенської угоди. У неї вносяться алфавітно-цифрові і біометричні дані заявників: ім'я, громадянство, місце проживання, рід занять, номер паспорта, тип запитуваної візи, місце призначення і тривалість передбачуваної поїздки, межа країни Шенгенської угоди, яку планується перетинати в першу чергу при поїздці, інформація про який запрошує особі, відбитки всіх пальців обох рук і цифрова фотографія.

Біометричні дані заявників будуть зберігатися в ВІС на протязі 59 місяців і використовуватися при обробці всіх наступних протягом цього періоду звернень за візами. Після закінчення 59 місяців заявнику знову доведеться надати біометричні дані.

При першому зверненні за візою заявник зобов'язаний буде особисто з'явитися в консульство для здачі відбитків пальців. Звільняються від необхідності здавати відбитки пальців діти до 12 років, особи, щодо яких зняття відбитків пальців фізично неможливо, монархи, глави держав і їх подружжя, члени офіційних делегацій при дипломатичних поїздках.

Консул посольства Литви в Білорусі Угніус Лабутіс уточнив, що відбитки пальців, взяті у заявників на отримання шенгенської візи, не використовуються для виявлення кримінального минулого заявника на батьківщині. "Ми не маємо доступу до системи дактилоскопії країни перебування. Мета взяття відбитків невиявлених кримінального минулого людини, а його ідентифікація при перетині кордону", - підкреслив литовський дипломат.

Крім того, до бази відбитків пальців не буде доступу у Інтерполу. Візи, видані до 23 червня, залишаються дійсними до закінчення терміну їх дії.

Нагадаємо, згідно з офіційними статистичними даними Європейської комісії щодо оформлення в 2014 році шенгенських віз, громадянам України у 2014 році було видано 1,36 млн шенгенських віз.

Джерело news.liga.net

Потрібна віза?

Безкоштовно проконсультуємо з усіх візових питань!



Вибрати час дзвінка

Відправивши заявку ви отримаєте безкоштовну консультацію з питань:

  • Повний перелік необхідних документів;
  • Нюанси з оформлення візи;
  • Наші вигідні пропозиції для Вас.
Термінова віза
за 1-5 днів
Біометричний
паспорт
Віза в США
на 10 років
Шенген віза в
чистий паспорт

Корисні статті:

  • Анкета для подачи на шенген визу

    В этой статье вы узнаете, что собой представляет анкета, где ее взять и как заполнить.

  • Как самостоятельно подать документы на шенген визу?

    Многих интересует вопрос, как получить шенгенскую визу самостоятельно, т.е. не прибегая к услугам туристических фирм или визовых агентств. В этой статье мы дадим исчерпывающий ответ на этот вопрос.

  • Причины отказа в выдаче шенгенской визы

    Каждого хоть раз интересовал вопрос, почему могут отказать в визе? К сожалению, не все запросы получают долгожданное «да». И что делать, кому звонить, если пришел неприятный отказ?

  • Какие документы нужны для шенгенской визы?

    Процедура получения разрешения на въезд в страны Европы начинается с подготовки документов на визу. Необходимо четко понимать, что от вашей внимательности на данном этапе во многом будет зависеть результат всей работы. Существует определенный перечень документов для оформления шенгенской визы. При рассмотрении вашей кандидатуры в консульстве визовый офицер должен быть уверен, что вы вернетесь назад, а не пополните армию нелегалов за рубежом.

  • Какие бывают виды шенгенских виз?

    Существует несколько категорий шенгенских виз. А – аэропортовая виза. Позволяет находиться в транзитной зоне, не покидая пределы аэропорта. В – транзитная виза. Разрешает проезд по территории страны с длительностью пребывания не более 5 дней. С– туристическая виза. Позволяет находиться в стране ограниченное время и совершать поездки по всей шенгенской зоне. Делится на несколько подкатегорий...