Передзвонимо вам
за 30 секунд! *

Зекономте свій час і гроші. Наші візові експерти вже знають відповіді на ваші запитання:

 • нюанси оформлення візи;
 • перелік необхідних документів;
 • найбільш часті причини відмов.
*Зв'яжемось з Вами
в робочий час,
пн-пт з 10:00 до 18:00

Куди поїхати в Європі: в які країни українцям легше отримати візу

Короткий огляд країн, які були найбільш лояльними до українців в 2013 році

У 2013 році лідером за кількістю виданих українцям віз стала Польща. Крім Польщі, яка і сьогодні активно оформляє візи нашим громадянам, найбільше число дозволів на в'їзд зробили Греція та Словаччина. Перша прагнула переманити туристів з популярних Єгипту і Туреччини. На жаль, в минулому році Греція була не так лояльна до українців, як раніше. Наступною "відкритої" для нас країною стала Угорщина. Цьому, в першу чергу, сприяла передача обов'язки приймати документи від посольства до візового центру, що прискорило і спростило процедуру. Після Угорщини слідували Іспанія і Німеччина.

Рейтинг лояльності держав шенгенської зони до українських громадян в 2015-му

Розібратися в питанні візової доступності Європи для українців напередодні літніх відпусток у 2015 році вирішив відомий журнал "Фокус". Він склав рейтинг найбільш лояльних до українських громадян країн ЄС. Оцінка була проведена по 8 параметрами:

 • Частка мультивиз, виданих українцям тією чи іншою державою.
 • Частка відмов у видачі візи.
 • Термін очікування подачі документів через посольство.
 • Термін очікування подачі документів через візовий центр.
 • Зручність користування сайтом консульства.
 • Необхідність вносити передоплату за номер в готелі.
 • Необхідність викуповувати квитки перед подачею паперів на візу.
 • Розмір сервісного збору візового центру.

Ми склали ТОП-10 країн Шенгену, в які найпростіше оформити візу. При цьому 10 місце займає держава з найскладнішим процесом отримання дозволу на в'їзд. А перше місце віддано країні, яка практично ніколи не відмовляє українцям у шенгенській візі. Отже, почнемо!

Місце №10. Голандія.

Незважаючи на те, що посольство Голландії - лідер за кількістю видачі мультивіз українцям, не менше часто консульські працівники цієї країни відповідають нашим громадянам відмовою. Голландці вимагають повної оплати номера в готелі з листом-підтвердженням, де вказується неповний номер кредитної картки, з якої надійшов грошовий переказ.

Місце №9. Швейцарія.

Ця держава цікавить, в першу чергу, ділових людей. У візовому центрі Швейцарії, крім візи, українцям додатково запропонують пакет "супер-преміум", що включає віп-відпочинок і послуги охоронця.

Місце №8. Данія.

Для отримання візи в Данію необхідно бронювати акредитовані готелі, яких всього 20 в країні. Також готуйтеся до того, що подання документів доведеться чекати 48 днів. Тому, якщо у вас немає візи, спонтанно відправитися в Данію, скажімо, на вікенд, не вийде.

Місце №7. Словаччина.

Відносно недавно були введені жорсткі вимоги до отримання візи до Словаччини. Одне з них - надання документа з печаткою, що підтверджує повну оплату готелю. Якщо готель не поставив печатку, папір потрібно завірити нотаріально. Але це лише пів справи. Не менш важливо правильно вибрати місце тимчасового проживання, оскільки, як розповідають мандрівники, посольство Словаччини може відмовити у візі, якщо ви забронювали номер в "недостатньо дорогою" готелі.

Місце №6. Литва.

Як і кілька років тому, литовське консульство залишається одним з найбільш проблемних. Якість надання послуг залишає бажати кращого. Тут не відповідають на телефонні дзвінки і не працює електронний запис на подачу документів. Ситуацію згладжує тільки те, що Литва видає велику кількість мультивиз - близько 80%.

Місце №5. Австрія.

Країна приваблива для українців тим, що має невисоку частку відмов. Правда, обов'язковою умовою отримання візи є проходження співбесіди в посольстві, якщо ви ви не отримували шенген протягом останніх 3 років.

Місце №4. Португалія.

В посольстві Португалії практично немає черг, вельми лояльні вимоги до документів і низький відсоток відмов. Проте, варто знати, що країна не має свого візового центру, а в консульство Португалії українці звертаються вкрай рідко.

Місце №3. Латвія.

Наскільки лояльна Латвія до українців, показує статистика. Так, в 2014 році зафіксовано лише 0,2% відмов. Консульство цієї держави не особливо вимогливо до документів мандрівників. А інвестори і бізнесмени можуть легко отримати посвідку на проживання в Латвії.

Місце №2. Естонія.

В посольстві Естонії немає черг, незважаючи на те, що тут видається величезна кількість мультивиз. Влітку консульство приймає документи тільки у пенсіонерів і студентів, а інші бажаючі повинні звертатися у візовий центр.

Місце №1. Словенія.

Замикає рейтинг країна ЄС, яка видає візи мало не всім підряд. У 2014 році посольство Словенії видало візи 94% українців. При цьому консульство охоче оформляє короткострокові візи, а ось на отримання довгострокових віз краще не сподіватися. Бонус для мандрівників - можливість відвідати по словенській візі сусідню Хорватію, яка не входить до країн шенгену.

Посольства яких країн ЄС найчастіше відмовляють українцям?

Те, що в останні пару років набагато почастішали випадки відмови українцям у видачі шенгену, ні для кого не є особливим секретом. Тривала війна на сході України, економічна криза - не дивно, що кожного другого громадянина нашої країни сприймають як потенційного іммігранта. В результаті, 16 з 22 держав Євросоюзу, посольства яких розташовуються в Україні, збільшили кількість відмов у оформленні візи українцям.

Які країни найчастіше відмовляють нашим громадянам? Іспанія, Фінляндія, Греція, Німеччина, Бельгія. Якщо ж ви все-таки твердо вирішили отримати візу в одну з держав шенгенської угоди, фахівці агентства 2EU завжди раді вам у цьому допомогти.

Потрібна віза?

Безкоштовно проконсультуємо з усіх візових питань!Вибрати час дзвінка

Відправивши заявку ви отримаєте безкоштовну консультацію з питань:

 • Повний перелік необхідних документів;
 • Нюанси з оформлення візи;
 • Наші вигідні пропозиції для Вас.
Термінова віза
за 1-5 днів
Біометричний
паспорт
Віза в США
на 10 років
Шенген віза в
чистий паспорт

Корисні статті:

 • Анкета для подачи на шенген визу

  В этой статье вы узнаете, что собой представляет анкета, где ее взять и как заполнить.

 • Как самостоятельно подать документы на шенген визу?

  Многих интересует вопрос, как получить шенгенскую визу самостоятельно, т.е. не прибегая к услугам туристических фирм или визовых агентств. В этой статье мы дадим исчерпывающий ответ на этот вопрос.

 • Причины отказа в выдаче шенгенской визы

  Каждого хоть раз интересовал вопрос, почему могут отказать в визе? К сожалению, не все запросы получают долгожданное «да». И что делать, кому звонить, если пришел неприятный отказ?

 • Какие документы нужны для шенгенской визы?

  Процедура получения разрешения на въезд в страны Европы начинается с подготовки документов на визу. Необходимо четко понимать, что от вашей внимательности на данном этапе во многом будет зависеть результат всей работы. Существует определенный перечень документов для оформления шенгенской визы. При рассмотрении вашей кандидатуры в консульстве визовый офицер должен быть уверен, что вы вернетесь назад, а не пополните армию нелегалов за рубежом.

 • Какие бывают виды шенгенских виз?

  Существует несколько категорий шенгенских виз. А – аэропортовая виза. Позволяет находиться в транзитной зоне, не покидая пределы аэропорта. В – транзитная виза. Разрешает проезд по территории страны с длительностью пребывания не более 5 дней. С– туристическая виза. Позволяет находиться в стране ограниченное время и совершать поездки по всей шенгенской зоне. Делится на несколько подкатегорий...