Передзвонимо вам
за 30 секунд! *

Зекономте свій час і гроші. Наші візові експерти вже знають відповіді на ваші запитання:

 • нюанси оформлення візи;
 • перелік необхідних документів;
 • найбільш часті причини відмов.
*Зв'яжемось з Вами
в робочий час,
пн-пт з 10:00 до 18:00

В Україні стало складніше отримати Шенгенську візу - ЗМІ

Про це пише газета Вести.

Насправді отримати візу стало навіть складніше, хоча, наприклад, польський МЗС хвалиться спрощенням. У ряді консульств вимагають більше папірців, а відмовляють у візах частіше, посилаючись на необгрунтовану мета поїздки або дають їх на мінімальний період, йдеться в статті.

За словами посередників, навіть на польську шопінг-візу (її видають жителям західних регіонів), для отримання якої раніше потрібен був лише паспорт, тепер вимагають великий пакет документів, включаючи виписку з банку (за день перебування вимагають показати 100 злотих - це 600 грн.).

«А в підсумку можуть дати візу всього на тиждень», - підводять підсумок в фірмі.

Львів'янка Ольга Маслюк - одна з тих, кому дали «коротку» візу: «У мене в паспорті стояли дві шенгенські шопінг-візи, попередня була на рік. Я подала на третю повний пакет документів, чекаючи як мінімум візу на рік, тому що в безвізовий режим я не вірю, це все схоже на блеф. Яким же було моє розчарування, коли мені видали візу всього на тиждень. Причому ставлення погіршилося. Перед входом у візовий центр охоронець гаркнув: «Два кроки назад!» (Там треба було вимкнути телефон, а у мене апарат заглючить) ».

За словами Ольги, коли вона спробувала дещо з'ясувати в консульстві по телефону і по електронній пошті, їй ніхто не відповів.

Експерт з європейської політики Олег Кравченко підтверджує, що отримати візу стало складніше:

«Все частіше українцям повертають паспорта без віз і без пояснень, чому їх не дали. Найчастіше дають від воріт поворот країни південної Європи з високим рівнем безробіття - так вони намагаються захистити себе від потенційних «нахлібників» -мігрантов ».

Він наводить статистичні дані, згідно з якими, в консульствах Іспанії, Португалії та Греції, куди українці раніше масово виїжджали на заробітки, кількість відмов зросла приблизно в два рази. Складно отримати візи і в більш багаті країни на зразок Бельгії, Фінляндії, Швеції.

Найбільше нам раді, продовжує О. Кравченко, в дружньої до України Прибалтиці. Отримати литовську або латвійську візу легше, ніж будь-яку іншу.

«Поляки теж лояльні, але після зміни правлячої еліти цієї осені все більше українців нарікають на посилення візової політики. Наприклад, отримати мультивізу стало складніше. Хоча з огляду на, що нам обіцяють швидкий «безвіз», таких проблем начебто бути не повинно, - підсумував наш співрозмовник.

У Генконсульстві Польщі у Львові, яке вважається рекордсменом з видачі віз українцям, відкидають звинувачення в ускладненні візової процедури. За минулий рік тут надрукували близько 400 тис. Віз (це майже половина від усіх віз, виданих в Україні), серед них багато довгострокових мультивиз.

Як пояснюють в консульстві, жителі Західної України традиційно найактивніше виїжджають на заробітки, тому, мовляв, такий ажіотаж.

Втім, наші джерела в консульстві анонімно повідомили нам, що в останні місяці спустили рознарядку давати візи «по мінімуму»:

«Причини - після вала сирійських біженців в Європу поляки насторожено ставляться до видачі віз. Крім того, життя в Україні погіршується, на Донбасі конфлікт не закінчився, багато в Польщі бояться потоку мігрантів з України. Знаю, що польська влада не в захваті від обіцянок безвізового режиму ».

Офіційно в Генконсульстві заявляють, що керівництво Польщі підтримало безвізовий режим, який, нагадаємо, має запрацювати до кінця літа. Єврокомісія і Європарламент вже схвалили скасування віз українцям, тепер залишилося ще кілька бюрократичних процедур.

Тим часом українці після свят кинулися штурмувати візові центри і масово виїжджати на заробітки. Справжній бум - на Західній Україні.

В Івано-Франківську і Тернополі величезні натовпи збираються у візових центрів, перед походом в які повинні сплатити їх послуги в одному з двох банків з польським капіталом.

З раннього ранку тисячі людей вистоюють довгі черги в банківські відділення.

«У візового центру в Івано-Франківську кожен день збирається десь тисяча осіб. Я такого давно не пам'ятаю, - розповів нам франківчанина Назар Гринів, який днями подав документи на польську шенгенську візу ».

За його словами, багато підприємців прогоріли, закрили бізнес через проблеми.

«Наприклад, збанкрутував мій товариш, у якого на ринку багато років було кілька будок з одягом. Такий безнадії навіть в 1990-і не було. Тепер ось їде на заробітки в Польщу. Багато просто роблять візу на всякий випадок, щоб, якщо що (війна або розруха), відразу виїхати », - продовжує Гринів.

В Тернополі, кажуть місцеві, черги в «польські» банки тягнуться далеко на вулицю, народ стоїть в них годинами.

«Після Нового року потік відвідувачів виріс приблизно вдвічі, особливо після того, як долар підскочив і піднялися ціни, - зізналася нам співробітниця тернопільського візового центру. - Подають документи і на «шенгенку», і на робочі візи. Люди в паніці, бояться дефолту і шукають шляхів зачепитися за кордоном ».

В одному із західноукраїнських рекрутингових агентств нам розповіли, що крім інфляції та безробіття одна з причин візового ажіотажу - ймовірна сьома хвиля мобілізації в кінці лютого.

«Багато біжать і від економічної кризи, і від військкомату. Крім того, роблять візи заробітчани, які приїжджали додому на зимові свята. Просто так все збіглося », -говорить рекрутер Ірина Мальська.

Джерело

Потрібна віза?

Безкоштовно проконсультуємо з усіх візових питань!Вибрати час дзвінка

Відправивши заявку ви отримаєте безкоштовну консультацію з питань:

 • Повний перелік необхідних документів;
 • Нюанси з оформлення візи;
 • Наші вигідні пропозиції для Вас.
Термінова віза
за 1-5 днів
Біометричний
паспорт
Віза в США
на 10 років
Шенген віза в
чистий паспорт

Корисні статті:

 • Анкета для подачи на шенген визу

  В этой статье вы узнаете, что собой представляет анкета, где ее взять и как заполнить.

 • Как самостоятельно подать документы на шенген визу?

  Многих интересует вопрос, как получить шенгенскую визу самостоятельно, т.е. не прибегая к услугам туристических фирм или визовых агентств. В этой статье мы дадим исчерпывающий ответ на этот вопрос.

 • Причины отказа в выдаче шенгенской визы

  Каждого хоть раз интересовал вопрос, почему могут отказать в визе? К сожалению, не все запросы получают долгожданное «да». И что делать, кому звонить, если пришел неприятный отказ?

 • Какие документы нужны для шенгенской визы?

  Процедура получения разрешения на въезд в страны Европы начинается с подготовки документов на визу. Необходимо четко понимать, что от вашей внимательности на данном этапе во многом будет зависеть результат всей работы. Существует определенный перечень документов для оформления шенгенской визы. При рассмотрении вашей кандидатуры в консульстве визовый офицер должен быть уверен, что вы вернетесь назад, а не пополните армию нелегалов за рубежом.

 • Какие бывают виды шенгенских виз?

  Существует несколько категорий шенгенских виз. А – аэропортовая виза. Позволяет находиться в транзитной зоне, не покидая пределы аэропорта. В – транзитная виза. Разрешает проезд по территории страны с длительностью пребывания не более 5 дней. С– туристическая виза. Позволяет находиться в стране ограниченное время и совершать поездки по всей шенгенской зоне. Делится на несколько подкатегорий...